Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon Hesabım Kapatıldı / Donduruldu / Giriş Yapamıyorum. Nasıl Çözebilirim?
#1
Question 
Merhaba,

Kimsenin başına gelsin istemeyiz tabiki fakat bazen Amazon gerek hesap güvenliğimiz için; gerek birden fazla üyelik açtıysak (açmayın!)  onu farkettiği için; gerek Amazon'un iyi niyetini suistimal ettiğimiz için hesabımızı kapatma ya da dondurma yoluna gidebilir. Şimdiden sizi buradan uyaralım: Herkes sadece tek bir hesaba sahip olabilir, adınıza başka bir hesap açmayın bu yasaktır. Onun dışında Amazon cidden aşırı müşteri odaklı bir firmadır ve genelde müşterilerini memnun bırakabilmek için bir sürü imkan sunarlar fakat bazı kişiler bu iyi niyeti suistimal etmek onların hakkıymış gibi davranırlar. Öncelerde "Amazon'u kandırıyoruz ne güzel" gibi düşünseler de unutmamalılar ki hem hak yiyor olurlar hem de Amazon bunları tespit edip ömür boyu servislerinden mahrum bırakabilir. O yüzden lütfen etik kurallar çerçevesinde kullanalım Amazon'u.

danbo-hesap-donmus.jpg

Genel olarak;
- eğer hesabınıza yeni bir kredi kartı eklediyseniz (her kart eklediğinizde hesabınız kitlenecek diye bir kural yoktur)
- eğer hesabınıza başka bir kişinin kredi kartını eklediyseniz
- hesabınıza her zaman kullandığınız ülkeden farklı bir ülkeden giriş yaptıysanız (genelde VPN kullanırken Almanya vs vs gibi ülkelerin IP adresleri alınır ve sistem sizi orada sanar)
- eğer hesabınıza birileri birden fazla kez yanlış bilgiler ile giriş yapmaya çalıştıysa...
... Amazon hesabınızı güvenliğiniz açısından dondurabilir. Böyle bir durumda hesabınıza şifreniz doğru bile olsa giriş yapamazsınız

Hesabınız güvenliğiniz sebebiyle dondurulursa: hangi Amazon'u kullanıyorsanız o Amazon'dan email alırsınız.

Size gelecek olan emailde, hesabınızı açmanız için gereken adımlar yazacaktır. Hesabınız güvenliğiniz için dondurulduysa sizden şunları isteyeceklerdir:
- alışveriş yaptığınız kredi kartınızın ekstresi. Ekstreniz elinizde mevcutsa ya da ekstreniz email ile geliyorsa oradan yazdırıp aşağıdaki adım ile devam edin.
- ekstrenin üzerinde boş bir yere Amazon hesabınıza girdiğiniz şekilde Adınız, Soyadınız, Adresiniz, Cep Telefonu Numaranız, Amazon'da kullandığınız Email adresinizi yazın, imzanızı atın.
- eksterinizi tarayıcınız varsa taratıp, yoksa fotoğrafını çekip PDF formatında kaydettikten sonra http://www.hellofax.com adresinden oluşturacağınız hesap ile emailde size verilecek olan linkteki telefon numarasına fakslamalısınız, kendi faks makineniz varsa oradan da fakslayabilirsiniz tabiki. Verdiğimiz site ücretsizdir. (telefon numaralarını ayrıca aşağıda bulabilirsiniz.)

Hesabınızı Amazon.de kilitlediyse, fax: +498938038801
Hesabınızı Amazon.com kilitlediyse, fax: +12062661838
Hesabınızı Amazon.co.uk kilitlediyse, fax: +442033004484

Alternatif olarak hesabınız Amazon.de üzerinden kilitlendiyse https://www.amazon.de/gp/help/customer/a...wd?ie=UTF8 adresinden "Hesabımda oturum açamıyorum" seçeneğini seçin ve telefon bilgilerinizi girin, sizi arasınlar ve detaylı bilgi versinler. Bazı durumlarda hesabınızı müşteri temsilcileri de açabilir. (sayfa Almanca ise, arama butonunun hemen altında dil seçeneği var oradan Türkçe seçebilirsiniz.)

Hesabınız Amazon'u kötüye kullanmaktan, adınıza açılmış birden fazla hesap ile birden fazla promosyon kullanmaktan... gibi sebeplerden kilitlenirse: Geçmiş olsun. Muhtemelen hesabınızı kurtaramayacaksınız ama yinede müşteri temsilcileri ile görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen unutmayalım, dünyanın en büyük e-ticaret sitesini kandıramazsınız, belki bir süre kandırır gibi gözükürsünüz fakat sonucunda ömür boy yasaklanabilirsiniz.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi